Türkiye’nin en Alpinist karakterli yarışlarından Kaçkar Ultramaratonu bu yıl üçüncü kez koşulacak. 16-17 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan yarışı için son kayıt tarihi 22 Ağustos!

Türkiye’nin en yeşil zirvelerine sahip Kaçkarlarda 13 ve 46 kilometrelik iki parkur üzerinden gerçekleştirilecek olan yarış katılımcılara eşsiz bir deneyim vaat ediyor. Parkurların geçtiği yemyeşil patikalar, buzul gölleri, tarihi yayla yolları ve harika doğası ile Kaçkar Ultra, Alpinist yarışların ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden.

Türkiye’nin en çok yağış alan zirvelerinde, deniz seviyesinin 400 metre üzerinden 2,000 metreye kadar uzanan, 3040m irtifa kazanımlı 46K parkurunda yarışmacılar arazinin yanı sıra değişken hava şartlarıyla da mücadele ederek limitlerini test edecekler. Tarihi Çinçiva Köprüsü ve Zilkale mevkiinde doğanın keyfini çıkarmak isteyen koşucular ise 500m irtifa kazanımlı 13K parkurunu tercih edebilir.

Yarışın organizatörlüğünde ise tecrübeli ultramaratoncular Alper Dalkılıç ve Elena Polyakova var. Yurtiçi ve yurt dışında zorluk seviyesi yüksek yarışlar koşan çift, tüm tecrübelerini bu yarışın sahne arkasına aktarıyor.

Kayıt ve daha fazla bilgi için: ultrakackar.com

Kaçkar Ultra Facebook: facebook.com/kackarultramarathon

Kaçkar Ultra Instagram: instagram.com/kackarultra